Bilgi Tüneli Hoşgeldiniz.. Bugün

head-reklam1

Ana Sayfa İlginç Bilgiler Urfa’nın Bol Mizahlı Dilek Duvarı 22.02.2015 20:28
Urfa’nın Bol Mizahlı Dilek Duvarı Şanlıurfa’nın Bahçelievler mahallesinde bulunan bir kırtasiye öğrencilere duygu ve düşüncelerini paylaşmaları için dilek panosu yaptı. Dilek panosuna büyük ilgi gösteren öğrenciler itiraflardan ilan ı aşklara kadar birçok şeyi burada paylaşıyor.

Şanlıurfa’nın Bahçelievler mahallesinde bulunan bir kırtasiye öğrencilere duygu ve düşüncelerini paylaşmaları için dilek panosu yaptı. Dilek panosuna büyük ilgi gösteren öğrenciler itiraflardan ilan ı aşklara kadar birçok şeyi burada paylaşıyor.

Bol bol mizah ve Şanlıurfa şivesi ile yazılan yazılar görenleri tebessüm ettiriyor. Yapılan bu uygulama öğrenciler tarafından büyük ilgi görüyor. Öğrenciler özellikle eğitim konusunda yazılar yazarak duvara asıyor. Türkçe, Kürçe ve Arapça yazılar oldukça dikkat dikkat çekiyor. Urfa şivesiyle yazılan yazılar ise görenlere tebessüm ettiriyor. Urfa şivesiyle yazılan; “ Lo he he”, “ Urfa Benim Hepiyiz Kiracısız ” ve “ Eliy Endır Konuş” yazıları büyük ilgi görüyor.

Eğitimle ilgili yazılan yazılarda oldukça dikkat çekiyor. Duygu ve düşünce panosuna eğitimle ilgili yazılan; “ Bu YGS’de geçecek”, “ Tam öğrenmeye başlamıştık ki okul bitti” yazıları ilgi çekerken hedeflerindeki üniversitelerin isimlerini yazanlarda var.

Asılan yazılar arasında en ilginç olanı ise kabarık gelen elektrik faturasını panoya asan genç oldu. Panoya elektrik faturasını asan genç; “ ibreti alem olsun diye Şanlıurfa’nın TEDAŞ’ını boykot etmek amacıyla 2800 liralık faturayı buraya astım. Bu uygulamadan dolayı işletmeye teşekkür ediyorum. Gördüğünüz gibi Urfa’da sürekli elektrik sıkıntısı var. En son faturamız 2800 lira” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler ders notlarını almaya geldiğinde sıra beklerken sıkıldıklarını gördüğü için duygu ve düşünce panosunu yaptığını dile getiren işletme sahibi Mahmut Yıldırım; “ Bu uygulamayı yaptık ve gerçekten çok olumlu tepkiler almaya başladık. İnsanların duygularını yansıtan bir pano oldu adına da böylelikle duygu ve düşünce panosu adını verdik. Çok komik yazılan kelimelerde var mesela bunlardan biri tamda öğrenmeye başlamıştık ki okul bitti. Bu benim çok sevdiğim laflardan biri. İlgi gerçekten çok iyi bazen insanlar buraya sırf yazı yazmak için geliyor. Bazen tam dükkanı kapatırken bakıyorsun ki üniversiteli gençler gelmiş işte abi dur bizde bir yazı yazalım diyenler oldu. Gerçekten çok olumlu tepki alıyoruz. Aşağı yukarı 1 yıldır var bu duvar var.” Dedi.

YAZILAN YAZILAR KİTAP HALİNE GETİRİLECEK

Yaklaşık 1 senedir yazılar yazıldığına değinen işletme sahibi Mahmut Yıldırım 9. ayda yazılan yazıları kitap haline getireceğini belirtti. Kitapta duvara yazılan ilginç yazılar yer alacak.

Sosyal MedyaAnket

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Köşe Yazarları
ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL