Bilgi Tüneli Hoşgeldiniz.. Bugün

head-reklam1

Ana Sayfa Sağlık Çocuklar’da Diş Sağlığının Önemi 22.02.2015 20:32
Çocuklar’da Diş Sağlığının Önemi İncisin Diş Hastanesi çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. İncisin Hastanesini çocuk diş sağlığı önemi bilerek yaptığı çalışmalarına devam ediyor.

İncisin Diş Hastanesi çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. İncisin Hastanesini çocuk diş sağlığı önemi bilerek yaptığı çalışmalarına devam ediyor.

Daha önce özel bir etüt merkezinin öğrencilerinin diş kontrollerini yapan İncisin bu kez de Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri ve öğretmenlerine diş taraması yaptı.

Öğrencilerin korkulu rüyası olan hastane fobisi İncisin hastanesinde son buldu. Diş kontrollerinden geçen öğrencilere hastane tarafından balon ve diş karneleri verildi.

Yapılan bu uygulamadan memnuniyetini dile getiren Zübeyde Hanım Anaokulu Okul Öncesi Öğretmeni Emel Yaprak; “ Çocuklarımızı buraya getirdiğimiz içinde onları gelmeden öncede burada nelerle karşı bileceklerini konusunda nasıl davranmaları konusunda bilgilendirdik. Buraya geldiğimizde de bizi çok güzel karşıladılar zaten. Çokta güzel temiz bir sağlık merkezi olduğunu gördük.” İfadelerini kullandı.

Çocuk diş sağlığının önemine değinen İncisin Diş Hastanesi Diş Hekimi Birnur Yıldız; “ Hastanemiz 1 yıldır hizmet vermekte 1 yıldır bu gibi faaliyetler sıkça yapıyoruz. Özellikle hedefimiz ilk öğretim çağındaki çocuklar ve ana okulu öğrencileri 0,6 yaş grubu çocuklar. 6 yaş aslında çok önemli genelde ihmal ettiğimiz hani süt dişlerini ihmal ettiğimiz bir dönem. Nasıl olsa yerine yenisi çıkacak anlayışıyla genelde buradaki çürükleri ihmal ediyoruz. Çocukları bilgilendirmek çok önemli çünkü ağızda aslında o ihmal ettiğimiz dişlerin değişme yaşı 10-12 yaş arası. O yüzden yaklaşık bir 6 yaşı var. Bu yüzden bu yaşta bilgilendirmek çok önemli temel amacımız çocukları ve ailelerini bilgilendirmek. ” dedi.

Sosyal Medya
Benzer Haberler
Anket

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Köşe Yazarları
ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL